Lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz
FB TW IG IN
18 Temmuz 2019

Neden İşinizin Seo’ya İhtiyacı Var?

Seo’yu markanız ya da internet sitenizi daha fazla insana ulaştırmak için yapılan tüm çalışmalar olarak tanımlayabiliriz. Arama dostu bir siteye sahip olmamız için Seo çalışmaları yani; arama optimizasyonu günümüzde büyük önem taşıyor.

Organik aramalar trafiğinizin genel kaynağıdır
Web sitesi ya da markanızın organik, yani kendiliğinden aramaları performansınızın en önemli parçasıdır. İnternete erişimi olan herkesin günde en az bir kere mutlaka ziyaret ettiği Google, en güvenilir kaynaklardan biri. Markanızın Google aramalarında görülmesi lehinize çalışacak ve yüksek kaliteli bir web sitesine sahip olduğunuzu gösterecektir.

Seo, satın alma döngüsünü etkiler
Aramalarda yer almanız elbette bilinirliğinizin de artması ve yayılması anlamına gelecektir. Kullanıcıların satın alma reflekslerinde bilinirlik ön planda yer alır ve özellikle bir e-ticaret markasına sahipseniz bu, satışlarınızın yükselmesine neden olacaktır. İnsanların, uygun bir bağlantı kurması için ihtiyaç duydukları yerlerde görünür olmanız gerekir.

Mesajlarınızı ilgili kişilere ulaştırırsınız
Seo, aynı zamanda doğru hedef kitleye doğru mesajı iletmenin en kestirme yollarından biridir. Mesajlarınızı, iyi fırsatlarınızı, kampanyalarınızı, reklamlarınızı veya hizmetlerinizi SEO taktikleri ile ilgili kişilere hızla iletirsiniz.

Rakiplerinizi tanımanızı sağlar
Rakip analizi, markalaşma yolunda mühim adımlardan biri. Rakiplerinizi tanımalı ve yaptıkları çalışmaları analiz edebilmelisiniz. Bu çalışma sizi, hem hedeflerinize götürür hem de strateji kurmanıza yardımcı olur. SEO, size tüm rakiplerinizi tespit etme ve çalışmalarını doğru yorumlama fırsatı verir.

Az masraf büyük verim
Seo, marka bilinirliği artırma ve pazarlama çalışmaları arasında en düşük maliyetli hamlelerdendir. Yüksek maliyetler harcamanıza gerek bırakmayan Seo taktikleri ile büyük verim almanız mümkün.

Çalışmalarınızı ölçümleyebilirsiniz
SEO, ölçümlenebilir, raporlanabilir bir stratejidir. Çalışmalarınızın takibini yapabilir, izleyebilir ve bir sonraki SEO çalışmasına bu olumlu-olumsuz referanslarla başlayabilirsiniz. Yaptığınız eylemlerin performans ve büyümeyi nasıl etkilediğiniz kesin rakamlarla ölçümlemek SEO ile mümkündür.

Yazar: Burcu Adıgüzel

DİĞER BLOG YAZILARI

LİSTELEMEYE DÖN