Lütfen cihazınızı dik konuma getiriniz
FB TW IG IN
4 Temmuz 2019

Instagram Hikayelerinde Grup Sohbet Özelliği

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yenilikçi özellikleriyle varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bu platformun en aktif ve etkin kullanılan özelliklerinden biri şüphesiz ki hikayeler. Artık uzunca bir süre fotoğraf paylaşımı yapılamayan hesaplarda anlık olarak onlarca hikaye paylaşıldığını görebiliyoruz.

Instagram’ın hikaye bölümünde yer alan test, anket, geri sayım ve soru çıkartmaları etkileşimi artırmayı amaçlıyordu. Şimdi ise etkileşimi artırmak için hikayelere yeni bir özellik geldi. Instagram yeni özelliği ile takipçilerini grup sohbete davet etmeyi amaçlıyor.

Hikayelere eklenen bir çıkartma ile takipçilerinizi bir grup konuşmasına dahil edebilirsiniz. Hikayenizini gören bir takipçiniz bu çıkartmaya tıklayarak sohbete erişim isteği gönderebilir ve hikaye paylaşan kişinin onayı ile sohbete katılabilirler. Sohbetin gerçekleştiği yer elbette direkt mesaj. Sohbet çıkartmasını kullanan kişi, dilediği zaman sohbeti sonlandırabiliyor. Bu yeni özellik, herhangi bir konu ile takipçileriyle fikir alışverişinde bulunmak isteyenler ya da organizasyon planı yapanlar için çokça tercih edileceğe benziyor. Fenomenlerin bunu kullanıp kullanmayacağı ise şimdilik merak konusu.

Yazar: Burcu Adıgüzel

DİĞER BLOG YAZILARI

LİSTELEMEYE DÖN